LV RU Virsuzstundu 25 505 909
Button 1

Button 1

Button 1

Button 1

Button 1

Grīdas apkure

polApkures iekārtas mūsu mājās mēs parasti nemanām. Par apkuri atceramies, kad āra gaisa temperatūra nokrīt zem nulles grādu. Un lai ar, apkures sistēma silda , ne tik patīkami, kā angļu kamīns, bez apkures nevienā mājā iztikt nevar. Mūsdienu tirgus piedāvā ļoti lielu sortimentu apkures sistēmas, gāzes, šķidrā kurināmā, cietā kurināmā, siltuma sūkņu, jonu katlu, un pat solārās – saules enerģijas apkures sistēmas, tās gan tiek kombinētas ar cita veida apkures sistēmu. Ļoti grūti neprofesionālam ir izvēlēties no piedāvātā klāsta, kādu siltuma avotu izmantot, un kuras apkures izmaksas būtu optimālākās? Pats prātīgākais, protams, ir griezties pie siltuma eksperta, kurš izvēlēsies, Jūsu gadījumā, vis piemērotāko apkures sistēmu un enerģijas avotu, bet apkures galīgā izvēle, tik un tā paliks Jūsu ziņā, tāpēc kaut nedaudz, bet kas ir apkure un kā to ierīkot, Jums ir jāzin.

Mūsu platuma grādos tradicionāli tiek pielietotas sausās vai slapjās apkures sistēmas. Pie sausajām pieder kamīni, krāsnis, sildelementi ar ventilatoriem un citas apkures sistēmas, kurās tiek sasildīts uzreiz gaiss. Mēs apskatīsim tās apkures sistēmas, kur siltumnesējs ir ūdens, vai cits speciāls šķidrums. Apkures sistēmā gala elements ir siltummainis, parasti tas ir radiators, vai kalorifers. Bet var par siltummmaini izmantot pašu apkures cauruli, kura tiek iebetonēta, vai savādāk iestrādāta grīdā. Kāda ir būtiskākā atšķirība starp, apkures sistēmu ar radiatoriem, un grīdas apkuri? Atšķirība ir apkures temperatūrā, lai izmantotu radiatorus, Jums būs nepieciešams, uzsildīt apkures sistēmu vismaz līdz 70*C, vai arī, ja tiek pielietota siltuma sūkņa apkures sistēma, tad izmantot radiatorus, kuru siltumadeve ir par 45% lielāka, tas nozīme sadārdzināt izmaksas apkures ierīkošanai. Tāpēc eksistē grīdas apkures sistēmas, kuru siltumnesēja temperatūrai pietiek ar 40 – 50*C. Grīdas apkures sistēma ir ļoti iecienīta privātmājās, un tiek izmantota jau daudzdzīvokļu māju apkures sistēmās.
augšā

polGrīdas apkures sistēmas ierīkošanas izmaksas ir atkarīgas no kopējā izmantotā apkures laukuma, jo lielāka kvadratūra kurā ierīkota apkure, jo ātrāk tā atpelnās, ja grīdas apkure tiek ielikta tikai vannas un tualetes telpās, tad tas sanāks dārgāk par radiatoru apkures sistēmu, jo grīdas apkures sistēmai ir nepieciešama sadales kolektora uzstādīšana , un ja ir izmantots apkures katls, ar optimālo izejas temperatūru 75-85*C tad vēl jāuzstāda, apkures loka sadales sistēma, grīdas apkurei, ar pazeminātas temperatūras siltuma nesēju. Kopējais secinājums ir : grīdas apkures ierīkošana nodrošina komforta zonu telpās, kurās cilvēki atrodas ar plikām kājām un nomodā ( halles, viesistabas, vannas istabas, tualetes, sporta telpas, baseina telpas, dušas un citas. Grīdas apkures sistēma ir pilnīgi bez trokšņa, neaizņem lietderīgo laukumu, ir viegli apkalpojama, un ilgmūžīga un pati galvenā īpašība ir telpas temperatūras sadale ir vistuvākā ideālajai. Protams, jāpiemin viena lieta, ka guļamtelpās naktīs cilvēka galva ir pārāk tuvu siltuma avotam, tāpēc ideālajā variantā, guļamistabās mēs liekam radiatoru apkures sistēmu, bet visā pārējā mājā, grīdas apkuri.
augšā

Izmantojot grīdas apkuri gaisa temperatūra telpā vienmērīgi samazinās attiecībā pret telpas augstumu, kājas mums ir siltumā, bet elpojam patīkamāku vēsāku gaisu. Grīdas apkure nodrošinot vienmērīgu telpas gaisa temperatūru, ar to pašu samazina putekļu cirkulāciju gaisā, īpaši nozīmīgs faktors cilvēkiem ar alerģijām. Radiatoru apkures sistēma ar savām gaisa konvekcijas īpašībām, dzenā putekļus pa telpu, un telpas augšējos slāņos, kur gaisa temperatūra ir daudz augstāka, liek mums šos putekļus ar silto gaisu izmantot elpošanai. Vis ideālāk, protams, gŗīdas apkure darbosies telpās, kuru augstums ir no 4 metriem. Kā pareizi ierīkot grīdas apkuri. Es nerakstīšu siltumzuduma aprēķinu formulas, sūkņa jaudas aprēķinus, un tabulas nosakot apkures cauruļu ieklāšanas attālumus, to var uzzināt grāmatās par siltumtehniku, mans mērķis ir vispārējā veidā iepazīstināt kā tiek ierīkota un darbojās grīdas apkures sistēma. Mūsu laikos, apkures sistēmu izplatītāji, veic sistēmas kopējos aprēķinus, un jau pārdod sūkņus, apkures caurules un veidgabalus komplektā, Jūsu mājai vai dzīviklim.
augšā

polNo sākuma mums jānodrošinās lai siltuma zudumi, virzienā uz grunti, būti minimāli. To mēs panākam ieklājot grīdā putuplasta plāksnes. Eksistē dažādi veidi putuplasta plāksnes , ar vai bez gropēm, apkures caurulēm. Gropētajās putuplastos, apkures caurules tiek montētas uzreiz, bez stiprinājumiem, citā gadījumā apkures caurules tiek piespiestas pie putuplasta ar speciālām enkura skavām. Ja virsējās kārtas betonēšanai tiek izmantots parastais slapjais betons, vai java, tad betonētā kārta ir jāarmē. Armēšanai tiek izmantots armatūras siets, kuru ieklāj telpā uz putuplasta un savstarpēji, loksni ar loksni, sastiprina ar savilcējiem. Un tad jau uz šī sieta tiek stiprinātas apkures caurules, tāpat izmantojot savilces. Apkures cilpu garums ir atkarīgs no diametra, tāpēc lielām tēlpām tiek izvilktas vairākas cilpas, kuru ievadi un izvadi sākās sadales skapī.
augšā

Nepieciešams uz apkures sadales skapi atvilkt apkures cilpu no apkures kolektora, vai uzreiz no apkures katla. Nomarķē turpgaitas un atpakaļgaitas, lai vēlāk būtu vienkāršāk montēt apkures sistēmu.

Apkures caurules var ieklāt divos veidos, kā divkāršā cilpa, un vienkontūra vai meandriskais ieklājums. Divkāršas cilpas gadījumā mēs iegūsta vienmērīgāku grīdas temperatūras sadali telpā. Vienkontūra apkures caurules ieklāšanas gadījumā, mums ir karstākā ienākošā apkures caurule jāmontē tuvāk ārsienai, vai citai aukstuma zonai. Lielāku siltumu pie aukstuma zonas, var iegūt arī, palielinot vijumu skaitu ārsienas tuvuma ( samazinās attālums starp apkures caurulēm). Katrā telpā, jābūt vismaz vienai apkures cilpai, lai to varētu regulēt autonomi no pārējām telpām. Apkures cauruļu ieklāšanas biežums ir no 10 – 30 cm, ja tiks izmantots lielāks attālums starp apkures caurulēm, tad uz grīdas varēs just siltuma un aukstuma zonas. Pirms betonēšanas apkures caurules cilpas tiek nopresētas ar pārbaudes spiedienu 0. 3 – 0. 4 MPa. Optimālā betona kārta virs apkures caurules ir 4-5 cm. Pēc slapjā betona ieliešanas apkures sistēmu nedrīkst sākt darbināt ātrāk par 28 dienām, ļaujot betonam izžūt. Tālāk tiek montēts grīdas apkures sadales skapis.
augšā

Sadales skapī tiek uzstādīts apkures kolektors ar tik apkures cilpām, cik bija nepieciešams visām telpām. Tas tiek aprēķināts iepriekš. Katrai cilpai tiek uzstādīts servomotoriņš un balansējošais vārsts, kurš nepieciešams, lai nodrošinātu apkures zaros vienmērīgu ūdens plūsmu. Un katrā telpā atsevišķu telpas termodevēju. Kad visa sistēma ir saslēgta servomotoriņi atver apkures cilpas un gŗīda sāk silt. Īsumā, tas būtu arī viss, par gŗīdas apkures sistēmu, Jūs tagad variet izsekot pareizai apkures sistēmas uzstādīšanai. Lai silti un jauki ir Jūsu mājā, vai dzīvoklī, drēgnajos rudens, un aukstajos ziemas vakaros.
augšā

Autortiesības A.Birzlejam, pārpublicēšanas gadījumā , atsauksme obligāta.